Chodíváte z práce unavené? Osvojte si tyto návyky a hned se budete cítit lépe

1
256

Zima je již v plném proudu, což se jistě projevilo i na vaší kondici. Po práci se domů vracíte unavené a jediné, na co myslíte, je spánek? Popíjení kávy vám nepomůže. Problém bude někde jinde a čím dříve ho odhalíte, tím lépe pro vás. Začněte si užívat zimu a zatočte s únavou.
Dopřejte si krátkou rozcvičku

Jakmile vstanete, dříve, než se svléknete z pyžama a dopřejete si chutnou kávu, si zacvičte. Stačí pár jednoduchých cviků, které vám pomohou rozhýbat ztuhlé svalstvo a hned se budete cítit lépe. Pokud kvůli těmto rozcvičkám nebudete stíhat ranní kávu, pořiďte si KeepCup a kávu si dělávejte do něj. Cestou do práce vám nevychladne a vy si ji budete moci vychutnat i po několika hodinách od uvaření.

Snídejte ovoce a zeleninu

Zejména nyní během zimy snídejte ovoce a zeleninu. Pokud máte čas, popřípadě večer nemáte co dělat, připravte si ovocné nebo zeleninové smoothies, na kterém si ráno pochutnáte. V tomto zimním chřipkovém období vám doporučujeme zvýšit konzumaci citrusů – zejména grepů, pomerančů a citrónů. Je vědecky dokázáno, že grapefruit zlepšuje náladu a má více vitamínu C než pomeranč. Ovoce si můžete klidně dopřát ik večernímu filmu. Pozor však na to, aby vám šťáva z ovoce neprskla na deku a na dekorační polštáře.

Po práci si udělejte horkou koupel

Budete-li si chtít dostatečně odpočinout, věnujte se svým hobby. V tomto zimním období ale oceníte horkou vanu, kde vám společnost budou dělat svíčky a luxusní kosmetika. Udělejte si horkou koupel, ošetřete svou pleť. Hýčkejte se, protože si to zasloužíte. Když se pak voňavučka přitulíte k partnerovi, který leží na voňavém ložním povlečení, zlepší se vám nálada a budete se cítit mnohem lépe.

Jděte na čerstvý vzduch

Zkuste pokaždé po práci jít na menší procházku do přírody. I když jsou dny nyní přes zimu výrazně kratší, nemělo by vás to odradit od procházek. O víkendech podnikněte menší turistiku, vezměte sáňky a jděte se vyřádit na kopec. Vraťte se zpátky do dětských dob a uvidíte, že práce bude to poslední, na co budete myslet.