Co všechno vám může zkomplikovat ranní cestu do práce právě teď v zimě?

1
242

Ranní cesta do práce bývá někdy komplikovaná, zejména nyní přes zimní měsíce, kdy se počasí může kdykoli změnit a jasné mrazivé ráno se během chvíle může proměnit ve zasněžené ráno. Co všechno vám tedy může zkomplikovat cestu do práce? Čemu byste se měli vyvarovat v zimě?
Auto přestane spolupracovat

Pokud jsou mrazy příliš silné a auto nemáte zaparkované v uzavřené garáži, cestu do práce vám může zkomplikovat právě váš vůz. Komplikace vám může způsobit nejen motor, ale i převodovka, která pokud opakovaně činí problémy, okamžitě si ji dejte vyměnit za novou převodovku. Zdržet vás mohou i zamrzlá okna, ze kterých led odstraníte i stříkáním nemrznoucí směsi z ostřikovačů. To ovšem ale platí při nižších mrazech.

Dáme vám jednu radu. Raději jeďte k autu dříve, abyste nejenže odstranili zamrzlý led na předním skle, ale také zahřáli motor. Kdyby se tohoto nedržíte, snadno by se mohlo stát, že byste zpožďovali do práce a šéf by vám to dal nepříjemně pocítit.

Zasněžené cesty

Nemusíte ani jezdit autem a zasněžené cesty, ale také kolony vás mohou zdržet cestou do práce. Jako každou zimu, když začne padat sníh, silničáři ​​stále neodhrnují, proto pokud se vám dá, raději si zvolte jiný způsob přepravy. Jděte raději pěšky, nebo pokud o někom víte, že jde stejným směrem na autě, připojte se k němu. Neriskujte zbytečně na autě. Přes zimu vám mohou komplikovat cestu do práce i nezodpovědní řidiči a chodci, kteří skáčou na cestu mimo průchod pro chodce. Možná by pomohlo osvětlení přechodů pro chodce, ale co z toho, když někteří přecházejí přes cestu mimo přechody?

Kolony na cestách

Pokud víte, že některé úseky bývají v ranních hodinách ucpané, přivstaňte si a raději vyražte z domu dříve, než byste měli zůstat stát v kolonách a kolony ještě zvětšovat. S největší pravděpodobností se vám to nebude líbit, ale zamyslete se, skutečně se vám vyplatí jít v takovém čase po té cestě, kdy víte, že jsou tam dennodenně kolony? Když zhasnou pouliční osvětlení a venku je ještě tma, situace se umí komplikovat, zejména kvůli zmiňovaným nezodpovědným chodcům.

Ranní cestu do práce vám zkomplikují problémy s autem, nepříznivé počasí, neodhrnuté cesty, silné mrazy a kolony.