Jak se připravit na první den v nové práci?

3
267

Vzpomínáte si ještě na to, když se vám podařilo najít nové pracovní místo, o kterém jste tak dlouho snili, ale stále nepřicházelo a vy jste se už pomalu vzdávali? Možná to bylo dávno a možná se to děje právě teď. Pokud jste teprve nedávno opustili staré pracoviště a zanedlouho vás čeká nástup na nové, přečtěte si následující řádky. Poradíme vám, jak zvládnout první den v práci.
Vyberte si vhodné reprezentativní oblečení

Oblečení si vybírejte také podle toho, na jakou pracovní pozici nastupujete. Pokud jste například získali pracovní místo v ZOO, rozhodně nechoďte do nové práce v lodičkách a v elegantním kostýmu. Samy nejlépe uznáte, jaké oblečení se do práce hodí. Doporučujeme vám ale vybírat oblečení v předstihu, nejlépe alespoň jeden den předtím. Co když je vaše sako, které si chcete obléct, natrženo a vy ho budete muset zašívat? Oblečení, které si obléknete do nové práce, musí jednoznačně dobře vypadat. Nezapomínejte, první dojem je důležitý. A to platí iv tom případě, pokud během krátké doby pojedete na kongres do Žiliny nebo do kteréhokoli slovenského města. Jednoduše musíte reprezentovat!

Hlavně nestresujte

Důležité je, abyste nemysleli negativně. Nemusíte se zalíbit každému novému kolegovi. Důležité je chovat se slušně, nebýt arogantní a nevyvyšovat se nad ostatními. Nesmíte hlavně stresovat, protože zbytečně byste si tak pokazili úplně první den v práci. Novým kolegům doneste malou pozornost – sladkost, popřípadě krabičku kvalitní kávy. Nemusíte, není to povinnost, ale patří to.

Hláste se nadřízenému

Hned po příjezdu se hlaste svému nadřízenému a řiďte se jeho pokyny. Na začátek vás zřejmě buď váš nadřízený, nebo jeden z vašich kolegů nebo kolegyň seznámí s tím, co máte dělat. Tehdy se vám bude zdát všechno obtížné, ale věřte, časem budete jinak složité činnosti dělat bez sebemenších problémů. Vždyť tuto pracovní pozici jste si nevybrali jen tak náhodně. Věděli jste, co vás přibližně čeká a co bude vaší pracovní náplní.

Víte podle čeho zjistíte, že firma, ve které začínáte pracovat, je férová k zaměstnancům a ke klientům? Zjistíte to podle toho, že firma posílá dárky pro obchodní partnery a pro zaměstnance pořádá pravidelné mítinky.