Batohy nejsou limitovány věkem a každý by měl vlastnit alespoň jeden

0
161

Ať máte dítě v jakémkoli věku, vždy byste měli podle toho přizpůsobit i výběr školního batohu, ale zapomínat byste rozhodně neměli ani na sebe.

Zatímco u dítěte v předškolním věku se hledání toho pravého školního batohu věnujeme mnohem dlouhodoběji, u těch vyspělejších necháváme výběr v jejich rukou. Jak ovlivnit, aby se jednalo o vhodný doplněk přiměřený věku dítěte, a zároveň jim tento praktický prvek posloužil hned několik let?

Vybíráme poprvé tašku do školy

Školní batoh by měl kromě jeho barevného provedení splňovat také několik kritérií. Kromě kvality by měl být vhodný pro úschovu učebnic, nezbytných školních pomůcek i svačiny. Velký počet přihrádek nestačí, školní aktovka by měla být pevného vyztuženého tvaru, který by se dítěti pohodlně nosil. Zapomínat bychom však neměli ani na přizpůsobení tašky, nechceme přece dětskou páteř zbytečně zatížit.

Batoh pro vyspělejšího školáka

Zatímco při výběru toho prvotního batohu se nezdráháme upustit uzdu naší fantazie, při koupi toho druhého bychom měli být již obezřetnější. Nemusíme se úplně vyvarovat kreativním kouskům, ale zářivé barvy nejsou v tomto případě zcela vítanou volbou.

Zajímavý batoh ocení i středoškolák

U dospívajícího dítěte je nejvhodnější alternativou sáhnout po batohech v monotónních odstínech. Ti odhodlanější mohou vsadit také na výrazné pastelové barvy, měli by mít však předem promyšlené, s čím to budou kombinovat. Při výběru není cena rozhodující, i levné batohy odpovídají kvalitě a jsou natolik originální, že z rozsáhlé nabídky nějaký určitě vyberete. Takový ideální dárek potěší nejednu slečnu, ale praktický doplněk ocení i váš syn.

No není pravidlem, že batohy jsou jen výhradním doplňkem dětí. Nosit je můžete i vy, pokud to s volbou nepřeženete. Takový praktický doplněk oceníte zejména tehdy, když vaše kabelka nebude disponovat dostatkem úložného prostoru a vy budete hledat ideální náhradu. Nemluvě o absolutní volnosti rukou, kterou také nejednou oceníte.