Zpoždění do práce? Vyzkoušejte tyto rady!

1
265

Časné ranní vstávání, slepené oči, dezorientace – i toto se pravidelně stává těm, kteří vstávají do práce časně ráno a ani po letech si na to neumí zvyknout. Chcete-li, aby vaše rána probíhala klidně, bez sebemenších problémů, je třeba si osvojit určitá pravidla.
Věci si chystejte vždy večer předtím

Abyste ráno ušetřili spoustu času a nemuseli pobíhat po bytě, nachystejte si oblečení ještě večer před spaním. Počasí sice ovlivnit nemůžete, tak jako přepravu objednaného zboží. Pokud si ale připravíte alternativu k oblečení (například přidáte kabát nebo sukni vyměníte za kalhoty), ráno budete mít více času na jiné činnosti.

Zapomeňte na mobil a sociální sítě

Odevšad posloucháme, že sociální sítě a mobilní internet jsou požírače času. Nejednou nám však usnadňují život. Třeba si však uvědomit, že pokud místo přípravy chutnou snídani popíjíte jen kávu a díváte do mobilu, asi nebude vše v pořádku. Nejenže si ničíte krk, situaci si komplikujete také tím, že si díváte fotografie svých přítelkyň, které přidávají fotky z dovolených, vyfotí si nové módní hodinky a sbírají lajky. Je vám to třeba? Jen se zbytečně rozladíte a pokazíte si den. Věnujte tento čas raději přípravě snídaně a co víte, možná si stihnete nachystat i svačinu. Naučte se čas ráno využít efektivněji.

Neposouvejte budík a naučte se vstávat ve stejnou dobu

I když se vám opravdu nechce vstávat, probuďte se hned na první budík. Zkuste tento systém praktikovat i o víkendech. Možná si trochu pofrflete, ale po čase se naučíte vstávat dřív, a to i bez budíku.

Doporučujeme vám, abyste si pravidelně kontrolovali čas. Zkuste nosit například hezké hodinky značky Michael Kors. Budete vědět, jaký je čas, aniž byste museli vytahovat mobil ze své kabelky.