3 vynikající pomazánky, které nastartují váš den

0
161

Ne nadarmo se říká, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Perfektně nastartují metabolismus a dodají nám potřebnou energii. Nestíháte se ráno nasnídat nebo nesnídáte vůbec? Děláte velkou chybu! Ukážeme vám skvělé recepty na tři domácí pomazánky, které si tak oblíbíte, že vstávání nebude problém.
Tvarohová pomazánka se sušenými rajčaty

Budeme potřebovat:

125 g jemného tvarohu
4 ks sušených rajčat
½ cibule
oregano
sůl
Cibuli oloupeme. Tvaroh, sušená rajčata a cibuli vložíme do mixéru. Pořádně je rozmixujeme. Přidáme oregano a sůl podle chuti. Vše dobře zamícháme a pomazánka je na světě.

Vajíčková pomazánka s Lučinou

Budeme potřebovat:

2 vařená vajíčka
2 PL bílého jogurtu
2 PL Lučiny
pažitku
sůl
mletý pepř
Lučinu spolu s bílým jogurtem rozmícháme v misce. Vajíčka pečlivě oloupeme a nakrájíme na drobné kousky. Vajíčka přidáme do misky s Lučinou a pomazánku dochutíme solí, pepřem a pažitkou.

Pomazánka z pečených paprik a olivami

Budeme potřebovat:

2 ks papriky (žlutá a červená)
1 PL olivového oleje
4 ks černých oliv
sůl
pepř mletý
Obě papriky zbavíme stonku a jadérek, rozkrojíme na polovinu a vložíme do misky na zapékání. Potom je pokapeme olivovým olejem a dáme péct do trouby na 200 stupňů až doměkka. Pokud budou papriky hotové, vložíme je do mixéru. Dochutíme je solí, olivovým olejem a dáme rozmixovat. Nakonec olivy nakrájíme a přidáme do pomazánky. Můžeme přidat i česnek.